Лекція №1 Internet - глобальна комп'ютерна мережа, що охоплює увесь світ. Сьогодні Internet має близько 15 мільйонів абонентів у більш ніж 150 країнах миру. Щомісяця розмір мережі збільшується на 7-10%. Internet утворить як би ядро, що забезпечує зв'язок різних інформаційних мереж, що належать різним установам в усьому світі, одна з іншої. Якщо раніше мережа використалося винятково як середовище передачі файлів і повідомлень електронної пошти, то сьогодні вирішуються більше складні завдання розподіленого доступу до ресурсів. Біля трьох років тому були створені оболонки, що підтримують функції мережного пошуку й доступу до розподілених інформаційних ресурсів, електронним архівам. Internet, що служила колись винятково дослідницьким і навчальним групам, чиї інтереси простиралися аж до доступу до суперкомп'ютерів, стає усе більше популярної в діловому світі. Компанії спокушають швидкість, дешевий глобальний зв'язок, зручність для проведення спільних робіт, доступні програми, унікальна база дані мережі Internet. Вони розглядають глобальну мережу як доповнення до своїм власного локальної мережам. При низької вартості послуг (часто це тільки фіксована щомісячна плата за використовувані лінії або телефон) користувачі можуть одержати доступ до комерційних і некомерційних інформаційних служб США, Канади, Австралії й багатьох європейських країн. В архівах вільного доступу мережі Internet можна знайти інформацію практично по всіх сферах людської діяльності, починаючи з нових наукових відкриттів до прогнозу погоди на завтра. Крім того, Internet надає унікальні можливості дешевого, надійного й конфіденційного глобального зв'язку по усьому світі. Це виявляється дуже зручним для фірм філії, що мають свої, по усьому світі, транснаціональних корпорацій і структур керування. Звичайно, використання інфраструктури Internet для міжнародного зв'язку обходиться значно дешевше прямого комп'ютерного зв'язку через супутниковий канал або через телефон. Електронна пошта - найпоширеніша послуга мережі Internet. У цей час своя адреса по електронній пошті мають приблизно 20 мільйонів чоловік. Посилка листа по електронній пошті обходиться значно дешевше посилки звичайного листа. Крім того, повідомлення, послане по електронній пошті дійде до адресата за кілька годин, у той час як звичайний лист може добиратися до адресата кілька днів, а те й тижнів. У цей час Internet випробовує період підйому, багато в чому завдяки активній підтримці з боку урядів європейських країн і США. Щорічно в США виділяється близько 1-2 мільярдів доларів на створення нової мережної інфраструктури. Дослідження в області мережних комунікацій фінансуються також урядами Великобританії, Швеції, Фінляндії, Німеччини. Однак, державне фінансування - лише невелика частина вступників засобів, тому що усе більше помітної стає "комерціалізація" мережі (очікується, що 80-90% засобів буде надходити із приватного сектора).
Лабораторна робота №1 Броузер Internet Explorer. Настроювання оглядача
3. Настройте броузер на дії при помилці адреси й заборона копіювання особистої інформації. Для цього виконаєте наступне:
Лекція №2. Із чого складається Internet?Це досить складне питання, відповідь на який увесь час міняється. П'ять років тому відповідь була проста: Internet - це всі мережі, які, взаємодіючи за допомогою протоколу IP, утворять «безшовну» мережу для своїх колективних користувачів. Сюди ставляться різні федеральні мережі, сукупність регіональних мереж, університетські мережі й деякі закордонні мережі. Останнім часом з'явилася зацікавленість у приєднанні до Internet мереж, які не використають протокол IP. Для того щоб надавати клієнтам цих мереж послуги Internet, були розроблені методи підключення цих «чужих» мереж (наприклад, BITNET, DECnets і ін.) до Internet. Спочатку ці підключення, названі шлюзами, призначалися просто для пересилання електронної пошти між двома мережами, але деякі з них виросли до можливості забезпечення й інших послуг на межсетевой основі. Чи є вони частиною Internet? І та й немає - все залежить від того, чи хочуть вони того самі. В теперішній час у мережі Internet використаються практично всі відомі лінії зв'язку від низкоскоростних телефонних ліній до високошвидкісних цифрових супутникових каналів. Операційні системи, використовувані в мережі Internet, також відрізняються розмаїтістю. Більшість комп'ютерів мережі Internet працюють під ОС Unix або VMS. Широко представлені також спеціальні маршрутизатори мережі типу NetBlazer або Cisco, чия ОС нагадує ОС Unix. Фактично Internet складається з безлічі локальних і глобальних мереж, що належать різним компаніям і підприємствам, зв'язаних між собою різними лініями зв'язку. Internet можна уявити собі у вигляді мозаїки складеної з невеликих мереж різної величини, які активно взаємодіють одна з інший, пересилаючи файли, повідомлення й т.п.
Лабораторна робота № 2 Робота з об'єктами Веб-страниц
Лекція №3. Доменна система імен являє собою метод призначення імен шляхом покладання на різні групи користувачів відповідальності за підмножини імен. Кожний рівень у цій системі називається доменом. Домени відділяються один від іншого крапками:
В імені може бути будь-яке число доменов, але більше п'яти зустрічається рідко. Кожний наступних домен в імені (якщо дивитися ліворуч праворуч) більше попереднього. В імені ux.cso.uiuc.edu елемент ux – ім'я реального комп'ютера з IP - адресою. (Див. малюнок). |
Малюнок 1. Структура доменного імені.
Ім'я цього комп'ютера створено й курирується групою cso, що є не що інше, як відділ, у якому коштує цей комп'ютер. Відділ cso є відділом університету штату Іллінойс (uiuc). uiuc входить у національну групу навчальних закладів (edu). Таким чином, домен edu містить у собі всі комп'ютери навчальних закладів США; домен uiuc.edu – всі комп'ютери університету штату Іллінойс і т.д. Кожна група може створювати й змінювати все імена, що перебувають під її контролем. Якщо uiuc вирішить створити нову групу й назвати її ncsa, вона може ні в кого не запитувати дозволу. Усе, що потрібно зробити – це додати нове ім'я у свою частину всесвітньої бази даних, і рано або пізно той, кому потрібно, довідається про це ім'я (ncsa.uius.edu). Аналогічним образом cso може купити новий комп'ютер, привласнити йому ім'я й включити в мережу, не запитуючи ні в кого дозволу. Якщо всі групи, починаючи з edu і нижче, будуть дотримувати правил, і забезпечувати унікальність імен, то ніякі дві системи в Internet не будуть мати однакового імені. У Вас можуть бути два комп'ютери з ім'ям fred, але лише за умови, що вони перебувають у різних доменах (наприклад, fred.cso.uiuc.edu і fred.ora.com). Легко довідатися, звідки беруться домени й імена в організації типу університету або підприємства. Але звідки беруться домени «верхнього рівня» типу edu? Вони були створені, коли була винайдена доменна система. Споконвічно було шість організаційних доменов вищого рівня. Таблиця SEQ Таблица \* ARABIC 1. Первісні домени верхнього рівня.
Коли Internet стала міжнародною мережею, виникла необхідність надати закордонним країнам можливість контролю за іменами систем, що перебувають у них. Для цієї мети створений набір двухбуквенних доменов, які відповідають доменам вищого рівня для цих країн. Оскільки ca – код Канади, то комп'ютер на території Канади може мати таке ім'я: hockey.guelph.ca Загальне число кодів країн - 300; комп'ютерні мережі існують приблизно в 170 з них. Остаточний план розширення системи присвоєння імен ресурсів в Internet був нарешті-те оголошений комітетом IAHC (International Ad Hoc Committee).[1] Відповідно до нових рішень, до доменам вищого рівня, що включає сьогодні com, net, org, додадуться: · firm – для ділових ресурсів Мережі; · store – для торгівлі; · web – для організацій, що мають відношення до регулювання діяльності в WWW; · arts – для ресурсів гуманітарного утворення; · rec – ігри й розваги; · info – надання інформаційних послуг; · nom – для індивідуальних ресурсів, а також тих, хто шукає свої шляхи реалізації, які відсутні в наведеному вбогому списку. Крім того, у рішеннях IAHC сказано, що засновується 28 уповноважених агентств по присвоєнню імен в усьому світі. Як заявлено, нова система дозволить успішно перебороти монополію, що була нав'язана єдиним уповноваженим - компанією Network Solutions. Всі нові домени будуть розподілені між новими агентствами, а колишні будуть відслідковуватися спільно Network Solutions і National Science Foundation до кінця 1998 року. У цей час щомісяця реєструється приблизно 85 тисяч нових імен. Річна оплата імені становить 50 доларів. Нові реєстраційні агентства повинні будуть представляти сім умовних географічних регіонів. Для претендентів на роль агентств із кожного регіону будуть улаштовані лотереї. Компанії, що бажають брати участь у них, повинні внести вступний внесок у розмірі 20 тисяч доларів і мати страховку на суму не менш 500 тисяч доларів на випадок нездатності впоратися з роллю реєстратора доменних імен.
Лабораторна робота №3 Навігація в WWW Навігація по гіперпосиланнях.
Лекція №4. Пошукова система rambler У цей час серед пошукових машин виділяється трійка лідерів: Yandex, Апорт і rambler. Всі вони мають схожий інтерфейс, основним елементом якого є Рядок пошуку, куди вводиться пошуковий запит і кнопка Знайти, натискання якої активізує пошук по запиті. Кожна з перерахованих вище пошукових машин має свої достоїнства й недоліки, обумовлені реалізацією алгоритмів пошуку й внутрішньою програмною реалізацією, але на сучасний момент певна частина аналітиків і користувачів ставлять пошукову систему rambler перше місце серед аналогічних розвідувачів. У зв'язку із цим знайомство з пошуковими машинами ми будемо вивчати на основі rambler. Пошукові засоби даної групи, називані ще каталогами або рубрикаторами являють собою електронні довідники, що мають звичну для інформаційних працівників ієрархічну систематичну або логіко-тематичну структуру, що трохи нагадує структуру систематичного каталогу бібліотеки. Робота з довідниками дозволяє орієнтуватися в ресурсах Internet у межах окремих галузей знання, заглиблюючись від загального до частки, міняти ієрархічні галузі й т.д. Проблема пошуку інформації в Internet є однієї з найгостріших для сучасного мережного співтовариства. Однієї з головних відмінних рис віртуального інформаційного масиву є високий ступінь його динаміки. Щосекунди в Мережі з'являються нові матеріали, якась їхня частина по різних причинах віддаляється із серверів, інша ж міняє адресацію. Це постійне відновлення з одночасним ростом обсягу інформаційного масиву робить украй складним облік всіх або, принаймні, більшості документів, що існують в Internet. Таким чином, відомості, що представляють величезну цінність часто залишаються незатребуваними користувачами з єдиної причини труднощів їхньої розвідки. Ситуація в цьому випадку дуже нагадує відоме завдання пошуку голки в стозі сіна. У цій ситуації ніякі списки серверів по певній тематиці, якими наповнені посібника з роботи в Internet двох-трирічної давнини, не можуть дати реальних відомостей. У найкращому разі вони в стані лише допомогти зробити перші кроки. Ситуація в киберпространстве міняється настільки швидко, що подібні переліки ґрунтовно застарівають уже в момент свого виходу у світло, а підтримувати їх в актуальному стані стає практично неможливо через стрімке зростання нових і нових вузлів.
Важливість проблеми інформаційного пошуку в Internet породила целую галузь, завдання якої полягає саме в тім, щоб допомогти користувачеві в його
навігації в киберпространстве. Становлять цю галузь спеціальні пошукові інструменти.
Лабораторна робота №4 Пошук в Інтернет
Завдання на тематичний контроль
Лекція №5.
Telnet - вилучений доступ. Дає можливість абонентові працювати на будь-який ЕОМ мережі Internet як на своїй власній. Тобто запускати програми, міняти режим роботи й т.д. FTP (File Transfer Protocol) - протокол передачі файлів. Дає можливість абонентові обмінюватися двійковими й текстовими файлами з будь-яким комп'ютером мережі. Встановивши зв'язок з вилученим комп'ютером, користувач може скопіювати файл із вилученого комп'ютера на свій або скопіювати файл зі свого комп'ютера на вилучений. NFS (Network File System) - розподілена файлова система. Дає можливість абонентові користуватися файловою системою вилученого комп'ютера, як своєї власної. Електронна пошта - обмін поштовими повідомленнями з будь-яким абонентом мережі Internet. Існує можливість відправлення як текстових, так і двійкових файлів. На розмір поштового повідомлення в мережі Internet накладається наступне обмеження - розмір поштового повідомлення не повинен перевищувати 64 кілобайт. Новини - одержання мережних новин і електронних дощок оголошень мережі й можливість приміщення інформації на дошки оголошень мережі. Електронні дошки оголошень мережі Internet формуються по тематиці. Користувач може за своїм вибором підписатися на будь-які групи новин. Rsh (Remote Shell) - вилучений доступ. Аналог Telnet, але працює тільки в тому випадку, якщо на вилученому комп'ютері коштує ОС UNIX. Rexec (Remote Execution) - виконання однієї команди на вилученій UNIX-машині. Lpr - мережна печатка. Відправлення файлу на печатку на вилученому (мережному) принтері. Lpq - мережна печатка. Показує файли варті в черзі на печатку на мережному принтері. Ping - перевірка доступності вилученої ЕОМ по мережі. Talk - дає можливість відкриття "розмови" з користувачем вилученої ЕОМ. При цьому на екрані одночасно видний уводить текст, що, і відповідь вилученого користувача. Iptunnel - дає можливість доступу до сервера ЛВС NetWare з яким немає безпосереднього зв'язка по ЛВС, а є лише зв'язок по мережі Internet. Whois - адресна книга мережі Internet. По запиті абонент може одержати інформацію про приналежності вилученого комп'ютера, про користувачів. Finger - одержання інформації про користувачів вилученого комп'ютера.
Крім перерахованих вище послуг, мережа Internet надає також наступні специфічні послуги:
Webster - мережна версія тлумачного словника англійської мови. Сервіс^-сервіс-факс-сервіс - дає можливість користувачеві відправляти повідомлення по факсимільному зв'язку, користуючись факс - сервером мережі. Електронний перекладач - робить переклад присланого на нього тексту з однієї мови на іншій. Звертання до електронних перекладачів відбувається за допомогою електронної пошти. Шлюзи - дають можливість абонентові відправляти повідомлення в мережі, що не працюють із протоколами TCP\IP (Fido, Goldnet, AT50). До систем автоматизованого пошуку інформації в мережі Internet належать наступні системи. Gopher - найбільше широко розповсюджений засіб пошуку інформації в мережі Internet, що дозволяє знаходити інформацію із ключових слів і фраз. Робота із системою Gopher нагадує перегляд змісту, при цьому користувачеві пропонується пройти крізь ряд вкладених меню й вибрати потрібну тему. В Internet у цей час понад 2000 Gopher-систем, частина з яких є узкоспециализированной, а частина містить більше різнобічну інформацію. Gopher дозволяє одержати інформацію без вказівки імен і адрес авторів, завдяки чому користувач не витрачає багато часу й нервів. Він просто повідомить системі Gopher, що саме йому потрібно, і система знаходить відповідні дані. Gopher-серверів понад дві тисячі, тому з їхньою допомогою не завжди просто знайти необхідну інформацію. У випадку виниклих утруднень можна скористатися службою VERONICA. VERONICA здійснює пошук більш ніж в 500 системах Gopher, звільняючи користувача від необхідності переглядати їх вручну. WAIS - ще більш потужний засіб одержання інформації, чим Gopher, оскільки воно здійснює пошук ключових слів у всіх текстах документів. Запити посилають в WAIS на спрощеній англійській мові. Це значно легше, ніж формулювати їх мовою алгебри логіки, і це робить WAIS більше привабливої для користувачів-непрофесіоналів. При роботі з WAIS користувачам не потрібно витрачати багато часу, щоб знайти необхідні їм матеріали. У мережі Internet існує більше 300 WAIS - бібліотек. Але оскільки інформація представляється переважно співробітниками академічних організацій на добровільних початках, більша частина матеріалів ставиться до області досліджень і комп'ютерних наук. WWW - система для роботи з гіпертекстом. Потенційно вона є найбільш потужним засобом пошуку. Гіпертекст з'єднує різні документи на основі заздалегідь заданого набору слів. Наприклад, коли в тексті зустрічається нове слово або поняття, система, що працює з гіпертекстом, дає можливість перейти до іншого документа, у якому це слово або поняття розглядається більш докладно.
Лекція №6.
Лабораторна робота №5 Електронна пошта
Лекція №7. Поштова програма MS Outlook Express
Для роботи з електронною поштою й телеконференціями існують спеціальні поштові програми. Однієї із самих популярних зараз поштових програм,
використовуваних в Office 2000, є Microsoft Outlook Express. За допомогою Outlook Express користувач, зареєстрований як в одній, так і, одночасно - у декількох телекомунікаційних мережах - може працювати з електронною поштою, одержувати інформацію зі списків розсилання або брати участь у телеконференціях.
Робоче вікно Outlook Express |
Папка Вхідні містить вхідні листи.
Папка Вихідні містить листи підготовлені до відправлення.
Папка Відправлені містить листи успішно відправлені одержувачам.
Папка Вилучені містить удаоенние(знищені) листа
Папка Чернетки містить чернетки листів.
Створення електронних листів
Для створення нового електронного листа виконаєте команду Файл\Створити\Повідомлення. З'явиться вікно створення нового листа.
Після заповнення реквізитів листа натисніть кнопку Відправити. Лист буде поміщено в папку Вихідні. Відправлення/Одержання електронних листів. Для відправлення або одержання електронних листів необхідно настроїти програму Outlook Express для роботи з вашим обліковим записом електронної пошти. Для цього виконаєте команду Сервіс\Облікові записи. З'явиться діалогове вікно Облікові записи |
Для уведення нового облікового запису натисніть кнопку Додати. Запуститься Майстер створення нового облікового запису. Випливаючи його вказівкам додайте свій обліковий запис.
Після додавання свого облікового запису можна одержувати й отпролять поштові повідомлення.
Для відправлення або одержання електронного листа виконаєте команду: Сервіс\Доставити пошту\<Ім'я облікового запису>
Лабораторна робота №6 Електронна пошта Web-Mail
Створити поштова скринька в службі Яндекс пошта. Для цього:
Запустити броузер. Запустити Яндекс.
Вибрати посилання Зареєструватися.
Заповнити реєстраційні дані:
У поле Логин увести реєстраційне ім'я;
У поле пароль увести рядок не менш 4-х символів;
У поле перевірити пароль увести пароль ще раз;
У поле псевдонім увести додаткове ім'я;
Заповните поля Прізвище й Ім'я;
У поле зі списком Кодування листів виберіть вид кодування (КОИ8-Р);
У групі Формат листів включите перемикач Текст
Натисніть кнопку Зареєструватися, OK;
Збережете сторінку як закладка командою Вибране>Додати у вибране, ОК.
Закрити вікно Internet Explorer і знову запустити.
Розглянути вікно поштової системи Яндекс пошта. Для цього:
Увести логин і пароль; Розглянути вікно поштової системи: Рядок меню; Панель інструментів; Стандартні папки; Кнопку Керування папками.
Відправити вихідне повідомлення самому собі.
Для цього:
Нажати кнопку Написати лист;
Увести адресу, тему, текст повідомлення;
Закінчити лист натисканням кнопок Зберегти копію й Відправити;
Клацнути на гіперпосиланні Доставити пошту або Повернутися в поточну папку.
Одержати листа.
Для цього:
Клацнути кнопку Доставити пошту;
Розкрити й прочитати повідомлення (клацнути за адресою повідомлення).
Зберегти незавершене повідомлення.
Для цього:
Нажати кнопку Написати лист;
Увести адресу, тему, текст повідомлення;
Закінчити лист натисканням кнопки Зберегти;
Перемістити лист у папку Чернетки.
Відправити незавершений лист. Для цього:
Перемістити лист у папку Відправлені;
Відкрити повідомлення (виправлення незавершеного листа здійснюється шляхом написання нового й копіювання тексту незавершеного листа через буфер обміну);
Клацнути кнопку Відправити.
Відправити поштове вкладення.
Для цього:
У додатку Paint намалювати невеликий малюнок з написом і зберегти його як графічний файл у своєму каталозі (бажано зберігати у форматі GIF або JPG);
Нажати кнопку Написати лист;
Увести адресу, тему, текст повідомлення;
Перебуваючи в листі клацнути кнопку Додати файл і за допомогою кнопки Огляд вибрати створений графічний файл;
Клацнути кнопку Відправити.
Створити адресну книгу.
Для цього:
Скористатися пунктом рядка меню Адресна книга;
Занести в неї електронні адреси студентів групи;
Почати переписку з одногрупниками;
Скористатися кнопкою Відповісти.
Лекція №8.
За допомогою ліній зв'язку забезпечується доставка даних з одного пункту в іншій. Але Ви вже знаєте, що Internet може доставляти дані в багато крапок, розкидані по всій земній кулі. Як це відбувається?
Різні ділянки Internet зв'язуються за допомогою системи комп'ютерів (називаних маршрутизаторами) з'єднуючих між собою мережі. Це можуть бути мережі Internet, мережі з маркерним доступом, телефонні лінії (див. мал. 2).
Малюнок SEQ Рисунок \* ARABIC 2. Апаратні засоби Internet.
Телефонні лінії й мережі Ethernet еквівалентні автомобілям і літакам служби доставки пошти. Маршрутизатори – це поштові підстанції; вони ухвалюють рішення щодо тім, куди направляти дані («пакети»), так само, як поштова підстанція вирішує, куди направляти конверти з поштою. Кожна підстанція, або маршрутизатор, не має зв'язку з іншими станціями. Якщо Ви опустили лист у поштову скриньку в Нью-Хэмпшире, а адресат живе в Каліфорнії, то місцева поштова відділення не буде бронювати літак, щоб доставити Ваш лист у Каліфорнію. Місцева поштова відділення посилає лист на підстанцію, підстанція посилає його на іншу підстанцію й так далі, поки лист не дійде до адресата. Таким чином, кожної підстанції потрібно знати тільки, які є з'єднання і який з «наступних стрибків» буде кращим для переміщення пакета ближче до пункту призначення. Схожа ситуація складається й в Internet: маршрутизатор дивиться, куди адресовані Ваші дані, і вирішує, куди їх посилати.
Звідки Internet знає, куди варто направити Ваші дані? Якщо Ви відправляєте лист, те, просто опустивши його в поштову скриньку без конверта, Ви не можете розраховувати, що кореспонденція буде доставлена по призначенню. Лист потрібно вкласти в конверт, написати на конверті адреса й наклеїти марку. Точно так само, як поштова відділення треба за правилами, які визначають порядок роботи поштової мережі, певні правила регламентують порядок роботи Internet. Ці правила називають протоколами. Межсетевой протокол (Internet Protocol, IP) відповідає за адресацію, тобто гарантує, що маршрутизатор знає, що робити з Вашими даними, коли вони надійдуть. Випливаючи нашої аналогії з поштовим відомством, можна сказати, що межсетевой протокол виконує функції конверта.
Деяка адресна інформація приводиться на початку Вашого повідомлення. Вона дає мережі досить відомостей для доставки пакета даних.
Internet - адреси складаються із чотирьох чисел, кожне з яких не перевищує 256. При записі числа відділяються одне від іншого крапками, наприклад:
192.112.36.5
128.174.5.6
Адреса фактично складається з декількох частин. Оскільки Internet – це мережа мереж, той початок адреси містить інформацію для маршрутизаторів про те, до якої мережі ставиться Ваш комп'ютер. Права частина адреси служить для того, щоб повідомити мережі, який комп'ютер повинен одержати цей пакет.[1] Кожний комп'ютер в Internet має своя унікальна адреса.
Лабораторна робота №7 Робота з FTP сервісом
Робота з FTP за допомогою Web-браузера (Netscape Navigator, Microsoft Internet Explorer)
Установите з'єднання із сервером ftp.kiarchive.ru.
Знайдіть на сервері каталог, що містить документацію по інтернет (книги, керівництва, журнали).
Переглянете вміст файлу inet.services.txt, що перебуває в цьому каталозі.
Скопіюйте файл inet.services.txt у свій home-каталог.
Установите з'єднання із сервером sunsite.unc.edu.
Помістите в каталог incoming сервера detc.usu.ru одну з карикатур Dr-Fun з каталогу /pub/electronic-publications/Dr-Fun.
Тематичне оцінювання.
1. Піднімаються координатор, начальники відділів та повідомляють свої
обов'язки, представляють своїх сотрудників, говорять чим вони займаються.
2. До відділу роботи з клієнтами підходить перший гість (член оцінювальної
комісії). Починається робота віртуального агенства – пошук работи для клієнта (на сайті www.rabota2000.com.ua).
3. Після проходження всіх відділів - як результат, є лист з резюме (адреси
реального роботодавця замінюється віртуальних devjatka.izmail@rambler.ru)
надходити до роботодавця (викладача) який перевіряє його, демонструє на
екрані монітора, та пише відповідь:
а) якщо аркуш виконано бездоганно - “Ви прийняті на роботові”.
б) якщо аркуш має незначну кількість помилок “Ви прийняті на роботові з
випробувальним терміном”.
в) якщо аркуш містить значну кількість помилок - “Вам відмовлено”.